Ventilācija

Ventilācija ir svarīga jebkurai ēkai. Modernie risinājumi ļauj jebkurai ventilācijas sistēmai būt efektīvai, ja tā ir ierīkota kvalitatīvi. Dažādas sistēmas ļauj to ierīkot to dažādās telpās, atkarībā no nepieciešamības. Svarīgi ir ne tikai funkcionalitāte, bet arī estētiskais, līdz ar to ir vērts pievērst uzmanību jauniem risinājumiem. Svarīgi ir izvērtēt visus plusus un mīnusus, lai noskaidrotu, kāds tieši sadzīves ventilators iederēsies katrā gadījumā vislabāk.

Sadzīves ventilatori lielākoties ir baltā krāsā un minimāli izceļas apkārtējā vidē. Tiem ir nepieciešams minimāls atstatums no uzstādāmās virsmas ir pavisam mazs. To var uzstādīt vai nu griestos vai pie sienas. Pamatfunkcija ir cīņa pret mitrumu un smaku, ļaujot to izvadīt no dažādām telpām, kuras nav pārāk lielas, jo pārāk lielu telpu gadījumā ir nepieciešams papildus aprīkojums. Līdz ar to sadzīves ventilatori parasti tiek izmantoti vannas istabās un WC. Tie ir ne tikai salīdzinoši viegli montējami, bet arī ļoti klusi, līdz ar to nav jāuztraucas, ka to darbību varētu pārāk viegli dzirdēt. Pamata atšķirība ir tajā, cik daudz gaisa ražību uz m3 tie spēj veikt. Papildus var nākt taimeris, mitruma sensors un citi papildinājumi, kas ļauj ventilatorus vēl vairāk pielāgot savām vajadzībām. Arī vispārējā jauda un rotācijas ātrums var atšķirties. Pārsvarā ierīcēs ir iebūvēts gultņa motors, kas kalpo ilgi un nerada to pašu jau iepriekš minēto nevēlamo troksni, kas ir sevišķi raksturīgs vecākiem modeļiem, kas vienlaikus ir arī daudz lielāki un pamanāmāki. Jaunos ventilatorus ir arī daudz vieglāk uzkopt, jo pateicoties jaunai tehnoloģijai to praktiski nepieciešams darīt vien pāris reizes.

Ventilācija spēj uzturēt labu gaisu, sevišķi mitrās telpās un telpās, kur ir novērojama dažādas citas problēmas. Tas palīdzēs izvairīties no sēnītēm un citām nevēlamām blakusparādībām. Ja tam netiks pievērsta atbilstoša uzmanība, tad remonts un citi problēmu novēršanas pasākumi prasīs daudz vairāk uzmanības un finansiālo līdzekļu. Ēka un katra telpa būs pateicīga par profesionāli izveidotu ventilācijas sistēmu ar efektīviem ventilatoriem.

Lasīt tālāk